Generał zatrzymany, znamy zarzuty

PAP |

publikacja 23.11.2011 17:05

W sprawie, w której zatrzymany został m.in. były szef UOP, zarzuty dotyczą korupcji oraz prania pieniędzy - poinformowała w środę Prokuratura Apelacyjna w Katowicach. Jej rzecznik Leszek Goławski powiedział, że w przypadku Gromosława Cz. chodzi o prywatyzację STOEN.

"Chodzi tutaj o osoby, które były zatrudnione jako doradcy w gabinecie ministra skarbu i podmioty, które współdziałały z Ministerstwem Skarbu przy prywatyzacjach" - powiedział Goławski, dodając że oprócz Gromosława Cz. zatrzymano cztery osoby.

Chodzi o sprawy z 2003 r. Prokurator zaznaczył, że wśród zatrzymanych jest jeden z doradców ministra oraz osoby mające firmy współdziałające przy tych prywatyzacjach, m.in. Gromosław Cz.

"W tej chwili trwają przesłuchania, jakiekolwiek decyzje będą podjęte w czwartek" - zaznaczył prokurator.

Prokuratura nie ujawnia, czy Gromosław Cz. przyznał się do zarzuconych mu czynów. Goławski powiedział, że wśród zatrzymanych jest także doradca ministra skarbu państwa z 2003 r., gdy prywatyzowany był LOT, a także osoby "działające w ramach tych spółek, będące beneficjentami tych prywatyzacji". Według Goławskiego, w sprawie trwającej już wiele lat chodzi o kwoty rzędu miliona dolarów, gdy mowa o prywatyzacji LOT i 1,4 mln euro w sprawie prywatyzacji STOEN.