Bydgoszcz: Mobilne Muzeum Jana Pawła II

KAI |

publikacja 29.11.2011 15:15

Osobiste pamiątki Ojca Świętego, zdjęcia oraz filmy można oglądać w „Mobilnym Muzeum Jana Pawła II”, które gości w Bydgoszczy

To projekt stworzony przez krakowskie Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”, mający na celu promowanie myśli i nauczania papieża.

Organizatorem bydgoskich odwiedzin przez muzeum jest Sanktuarium Królowej Męczenników „Kalwaria Bydgoska - Golgota XX wieku” oraz Fundacja „Wiatrak”.

„Ekspozycja mieści się w 18-metrowym pojeździe o wysokości czterech metrów i powierzchni wystawienniczej 62 m2” - tłumaczy Barbara Gajda z muzeum.

Muzeum stanęło najpierw przed Zespołem Szkół Katolickich - Pomnikiem Jana Pawła II. W tym miejscu będzie można je odwiedzać do 2 grudnia.Pamiątki, jakie można zobaczyć zostały przekazane przez: kardynała Stanisława Dziwisza, Muzeum Archidiecezjalne w Krakowie oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Odwiedziny muzeum są również okazją do wsparcia modlitewnego i finansowego, które jest niezbędne w trakcie budowy Centrum Jana Pawła II. Powstaje ono w pobliżu sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach.

Muzeum będzie można odwiedzić również w sobotę przed Galerią Fordon w Bydgoszczy oraz w niedzielę przy Sanktuarium Królowej Męczenników.

TAGI: