PKP Intercity i Przewozy Regionalne zapowiadają odszkodowania

PAP |

publikacja 04.03.2012 17:17

półki PKP Intercity i Przewozy Regionalne, do których należą pociągi uczestniczące w sobotniej katastrofie kolejowej w okolicy Szczekocin, zapowiadają odszkodowania dla ofiar wypadku - poinformowali w niedzielę przedstawiciele spółek.

Michał Wrzosek z centrali Spółki PKP Intercity S.A. poinformował PAP, że osoby, które zostały ranne oraz rodziny ofiar otrzymają odszkodowania. "Procedura została już uruchomiona. Jesteśmy ubezpieczeni na wypadek takich sytuacji. Każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie" - powiedział.

Odszkodowania dla pasażerów zapowiedziała również rzeczniczka Przewozów Regionalnych Katarzyna Mirowska. "Spółka Przewozy Regionalne posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, dlatego osoby poszkodowane i ich rodziny mogą pisemnie zgłaszać się do centrali spółki lub zakładów regionalnych i tam przesłać wniosek o odszkodowanie. Wniosek zostanie przekazany ubezpieczycielowi" - powiedziała.

W sobotę wieczorem w pobliżu Szczekocin koło Zawiercia czołowo zderzyły się pociągi TLK "Brzechwa" z Przemyśla do Warszawy Wschodniej i Interregio "Jan Matejko" relacji Warszawa Wschodnia - Kraków Główny. Pociąg Warszawa-Kraków wjechał na tor, po którym z naprzeciwka poruszał się pociąg Przemyśl-Warszawa. Zginęło 16 osób, a 57 zostało rannych.