Dłużej do małżeństwa

KAI |

publikacja 13.03.2012 12:35

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku mogą się zmienić zasady przygotowania do sakramentu małżeństwa. Zmiany mają wejść w życie pod koniec maja, po VII-ym Światowym Spotkaniu Rodzin w Mediolanie

Dłużej do małżeństwa

Już wiadomo, że nauki przedmałżeńskie będą trwały dłużej, a narzeczeństwo będzie musiało trwać kilka lat. Niektórzy uważają to za problem. Ks. prałat Stanisław Puchała, proboszcz Katedry Chrystusa Króla w Katowicach mówi jednak, że to troska Kościoła o przyszłe małżeństwo.

Nowe zasady mają zostać określone na przełomie maja i czerwca przez papieża Benedykta XVI. To co jednych martwi innych cieszy, bo jak mówi Teresa Malicka, prowadząca kursy przedmałżeńskie w archidiecezji katowickiej, dłuży okres przygotowania do małżeństwa może tylko i wyłącznie owocować lepszą rodziną.Ale dłuższe nauki przedmałżeńskie to w wielu przypadkach nic nowego, tak jest m.in. w archidiecezji katowickiej. Już od ponad 20-u lat prowadzone jest 9-tygodniowe przygotowanie do małżeństwa drogą dialogową, które z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.