Włosi pewni, że wygramy

PAP |

publikacja 16.06.2012 12:44

Włoska "La Gazzetta dello Sport" jest tak pewna zwycięstwa Polski w meczu z Czechami, że w sobotę wybiega w przyszłość i pisze już o następnym spotkaniu biało-czerwonych w mistrzostwach Europy - prawdopodobnym ćwierćfinale z Niemcami w Gdańsku.

Włosi pewni, że wygramy Leszek Szymański / PAP Trening polskiej reprezentacji. Na zdjęciu: Franciszek Smuda, Łukasz Piszczek, Robert Lewandowski, Kamil Grosicki, Sebastian Boenisch

Sportowy dziennik zwraca uwagę na to, że byłby to kolejny szczególny mecz na tych mistrzostwach, na których nie brakuje - jak dodaje - "rozrachunków z historią, polityką, mitologią". Przypomina m.in. spotkanie Polska - Rosja, przed którym "kibice z Rosji obchodzili święto narodowe maszerując po Warszawie".

Przedstawiając scenariusze dalszych rozgrywek dziennik wyraża przekonanie, że to Polska, a nie Czechy, będzie rywalem Niemiec w ćwierćfinale. Podkreśla też, że "historyczną misję" będzie miał wtedy do wykonania Robert Lewandowski, najczęściej wymieniany piłkarz polskiej reprezentacji. Jako jego największego rywala w pojedynku z Niemcami wskazuje urodzonego w Gliwicach Lukasa Podolskiego.

Gazeta przypomina też dorobek obu reprezentacji w mistrzostwach Europy, zwracając uwagę, że Niemcy wygrali je już trzy razy.