Spacer Włochów po Wieliczce

PAP |

publikacja 29.06.2012 20:44

W piątkowy wieczór niektórzy włoscy piłkarze po treningu na stadionie Górnika Wieliczka pieszo wracali do hotelu Turówka, gdzie mieszkają w trakcie mistrzostw Europy. Napotkanym fanom rozdawali autografy.

Wśród zawodników, którzy nie skorzystali z transportu autokarem byli m.in. Leonardo Bonucci i Ignazio Abete. Ten drugi przyznał, że drużynę mile zaskoczyło gorące przyjęcie mieszkańców Wieliczki gdy wracali z meczu półfinałowego z Niemcami. Dodał, że chce ponownie przybyć - wraz z kolegami - do tego podkrakowskiego miasta już jako mistrz Europy.

O godz. 2.30 z czwartku na piątek autokar z ekipą wjeżdżał na teren hotelu w świetle kilkudziesięciu pochodni i przy brzmieniu bębnów Orkiestry Dętej z Podstolic.

W sobotę rano władze Wieliczki wraz z mieszkańcami będą życzyć "Squadra Azzura" szczęścia w pojedynku z Hiszpanami. Na razie nie zdecydowano czy impreza odbędzie się w Centrum Kibicowania "Solne Miasto" czy przed hotelem Turówka.

W czwartek piłkarze Włoch pokonali w półfinałowym spotkaniu Euro 2012 drużynę Niemiec 2:1. W finale zmierzą się w niedzielę w Kijowie z Hiszpanią.