Londyn: Przegrana Radwańskiej

kag/PAP

publikacja 29.07.2012 15:30

Polka odpadła w pierwszej rundzie olimpijskiego turnieju rozgrywanego w Wimbledonie. Agnieszka Radwańska, rozstawiona w igrzyskach w Londynie z numerem drugim, przegrała z Niemką Julią Goerges 5:7, 7:6 (7-5), 4:6.

Londyn: Przegrana Radwańskiej Andy Rain/PAP/EPA

Mecz rozpoczął się z 15-minutowym opóźnieniem spowodowanym przez deszcz, rozgrywany był przy zasuniętym dachu. Pierwszy set wygrała Niemka. W drugim Polka zremisowała, choć był do tego potrzebny tie-break. Goerges ostatecznie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając trzeci set 6:4. W ten sposób Agnieszka Radwańska pożegnała się z turniejem singlistek już po pierwszym meczu.

Julia Goerges zajmuje 24. miejsce w rankingu WTA Tour. W tym sezonie Radwańska dwukrotnie już się z nią mierzyła na korcie, w obu przypadkach zwyciężając.

Dla Polki to jednak jeszcze nie koniec igrzysk. Dziś zagra w deblu z młodszą siostrą, Urszulą, w meczu z Dominiką Cibulkovą i Danielą Hantuchovą (Słowacja). W poniedziałek Urszulę czeka natomiast występ w II rundzie - będzie grała przeciwko Amerykance Serenie Williams.