Zmarła kolejna ofiara zatrucia metanolem

wt/tvn24.pl

publikacja 26.09.2012 13:56

Lekarze byli bezradni. Nie udało im się uratować kobiety, która zatruła się alkoholem metylowym. Kobieta trafiła to tyskiego szpitala 6 września. To już trzeci na Śląsku przypadek śmiertelnego zatrucia metanolem.

Zmarła kolejna ofiara zatrucia metanolem Roman Koszowski/GN Na pierwszy rzut oka nie można rozróżnić alkoholu spożywczego od trującego metanolu. Najbezpieczniej jest nie pić

Od czasu wprowadzenia przez Głównego Inspektora Sanitarnego zakazu sprzedaży alkoholu z Czech o mocy powyżej 20 proc. w całym woj. śląskim skontrolowano dotychczas ponad 10 tys. sklepów, hurtowni i placówek gastronomicznych (w całym regionie placówek sprzedających legalnie alkohol jest ponad 40 tys.) Kontrolowane są także targowiska i place, na których sprzedaje się alkohol nielegalnie.

W Republice Czeskiej zabójczym alkoholem zatruły się już dziesiątki osób. W Polsce do dziś odnotowano 5 przypadków zgonów. 3 na Górnym Śląsku, dwa w rejonie Łodzi. Sanepid ostrzega, aby nie spożywać alkoholu podejrzanego pochodzenia, szczególnie zakupionego w Czechach..