Debata PiS o służbie zdrowia

PAP |

publikacja 08.10.2012 13:27

Socjolog prof. Piotr Gliński, kandydat PiS na premiera, podkreślił podczas poniedziałkowej debaty, że sprawy ochrony zdrowia są przez Polaków wymieniane wśród najważniejszych do rozwiązania w Polsce, tuż po problemie bezrobocia.

Debata PiS o służbie zdrowia PAP/Paweł Supernak Eksperci debatują z liderami PiS o służbie zdrowia.

"Sprawy zdrowia są przez Polaków wymieniane jako drugie najważniejsze sprawy do rozwiązania w naszym kraju, po pracy, po zagrażającym bezrobociu. Z drugiej strony, ocena naszego systemu zdrowia nie jest najlepsza. Do 90 proc. społeczeństwa jest niezadowolone z funkcjonowania systemu zdrowia" - powiedział prof. Gliński podczas zorganizowanej przez PiS debaty na temat systemu ochrony zdrowia.

Jak zaznaczył, "cieszy się, że polska polityka wkracza coraz odważniej w etap debat merytorycznych i to debat z udziałem fachowców, reprezentantów środowisk zawodowych i reprezentantów polskiego społeczeństwa obywatelskiego".

Zdaniem Glińskiego, "w obszarze zdrowia nie ma łatwych rozwiązań". "Ale wierzę, że to nie znaczy, że tych rozwiązań nie ma" - dodał.

Jak mówił, debata "przyczyni się do tego, by wypracować najlepsze rozwiązania, jakie w tej chwili w Polsce można by wprowadzić".