ABW ruszyła na licealistów?

PAP |

publikacja 04.12.2012 06:56

Małopolska policja nie zaprzecza, że w operację przeciwko krakowskim licealistom była zaangażowana ABW. Obecność funkcjonariuszy Agencji potwierdzają też uczniowie, rodzice i nauczyciele, pisze "Nasz Dziennik".

ABW ruszyła na licealistów?

Chodzi o operację przeciwko uczniom, którzy utworzyli organizację strzelecką Młodzi Narodowych Sił Zbrojnych, afiliowaną przy zarządzie małopolskich struktur kombatanckich Związku Żołnierzy NSZ w Krakowie. Rzecznik prasowy ABW ppłk Maciej Karczyński oświadczył, że Agencja nie była w nią zaangażowana.

Tymczasem w rozmowie z "ND" podinsp. Dariusz Nowak z małopolskiej komendy policji nie dementuje udziału innych służb, w tym ABW, w działaniach podjętych wobec grupy uczniów. Podobne zapewnienia na pytanie o obecność ABW w szkole usłyszała gazeta od jednego z nauczycieli i Michała Cieślawskiego, dowódcy grupy Młodzi NSZ Małopolska.

"Nasz Dziennik" poinformował w sobotę, na podstawie rozmów z bezpośrednimi świadkami zdarzenia, o rozpytywaniu, przesłuchiwaniu i rewizji w domach sześciu krakowskich licealistów. Funkcjonariusze policji, ABW i Straży Granicznej sprawdzali, czy nie posiadają broni i materiałów wybuchowych. Wszystko w związku z działaniami służb w sprawie Brunona K., naukowca podejrzewanego o plany przygotowania zamachu terrorystycznego na prezydenta, premiera i Sejm.