Macierewicz: 5 lutego debata nt. katastrofy smoleńskiej

PAP |

publikacja 20.12.2012 15:59

Szef zespołu parlamentarnego badającego katastrofę smoleńską Antoni Macierewicz (PiS) zaprosił w czwartek ekspertów strony rządowej na wspólną debatę nt. katastrofy smoleńskiej. Debata miałaby się odbyć się 5 lutego.

"Ta debata odbędzie się 5 lutego. Serdecznie zapraszamy ekspertów premiera Donalda Tuska" - powiedział Macierewicz na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak poinformował, spośród ekspertów współpracujących z zespołem gotowość do udziału w debacie potwierdzili m.in.: prof. Wiesław Binienda i prof. Kazimierz Nowaczyk. "Liczę na to, że eksperci strony rządowej stawią się, przedstawią swoje założenia i opinie" - powiedział Macierewicz.

"Gdyby zrezygnowali i nie zdecydowali się stawiać czoła (...), tezy komisji ministra Jerzego Millera zostaną odczytane przez lektora. Zostaną przedstawione tak czy inaczej, by opinia publiczna mogła się z nimi zapoznać" - podkreślił poseł PiS.

Jak zauważył, jest to tekst mało znany i jego zespół jest gotów go upowszechnić, "by w debacie, w której eksperci zespołu przedstawią swoje badania, była obecna także druga strona". "Liczymy na to, że się stawią i będą przedstawiali swoje racje zgodnie z podstawowymi zasadami nauki" - dodał Macierewicz.