Polska druga w konkursie drużynowym

PAP |

publikacja 11.01.2013 19:13

Reprezentacja Polski w składzie Piotr Żyła, Maciej Kot, Krzysztof Miętus i Kamil Stoch zajęła drugie miejsce w drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Zwyciężyła Słowenia, a trzecie miejsce zajęła Austria.

Polska druga w konkursie drużynowym Grzegorz Momot/PAP Szybuje Kamil Stoch w serii próbnej w konkursie drużynowym Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem, 11 bm.

Polacy prowadzili po pierwszej serii, mając ponad 25 pkt przewagi nad Słowenią. Pozycję lidera stracili po nieudanym skoku Krzysztofa Miętusa w trzeciej grupie serii finałowej, gdy uzyskał on tylko 108 m i drużyna spadła na drugie miejsce.

Biało-czerwoni tracili do Słowenii 17,7 pkt, gdy jako ostatni z polskiej ekipy stanął na rozbiegu Stoch. Skoczek z Zębu uzyskał 130 m, ale Słoweniec Peter Prevc, lądując na 123,5 m, utrzymał pierwsze miejsce swojego zespołu.

Największą sensacją piątkowego konkursu jest tylko siódme miejsce Norwegii, ale także trzecie Austrii, w składzie której nie wystąpił chory lider klasyfikacji generalnej PŚ Gregor Schlierenzauer. (PAP)