Rzym: ok. tysiąca osób z Polski przyjedzie na prapremierę filmu “Quo vadis”

za KAI

publikacja 28.08.2001 18:13

![][1]Około tysiąca osób przyjedzie z Polski na czwartkową światową prapremierę filmu “Quo vadis” w Watykanie z udziałem Jana Pawła II. W środę wieczorem specjalnym samolotem z Warszawy przylatuje ekipa z reżyserem Jerzym Kawalerowiczem oraz jego gośćmi. Będzie wśród nich także kilkunastu zaproszonych przez producenta dziennikarzy. **Z okazji prapremiery w [1]: zdjecia/quovadis1.gif


Około tysiąca osób przyjedzie z Polski na czwartkową światową prapremierę filmu “Quo vadis” w Watykanie z udziałem Jana Pawła II. W środę wieczorem specjalnym samolotem z Warszawy przylatuje ekipa z reżyserem Jerzym Kawalerowiczem oraz jego gośćmi. Będzie wśród nich także kilkunastu zaproszonych przez producenta dziennikarzy. Inna grupa wysłanników mediów przyjedzie do Rzymu autokarem.

Zainteresowanie polskich środków przekazu premierą w Auli Pawła VI jest ogromne. Relacjonować ją będą wszystkie największe stacje telewizyjne i radiowe oraz prasa. “Główna kwatera” polskich dziennikarzy będzie znajdować się w położonym koło Placu św. Piotra hotelu “Columbus”, gdzie zatrzymają się twórcy filmu. Tam też w czwartek w południe odbędzie się ich konferencja prasowa, a po premierze bankiet dla kilkuset osób.

W tym hotelu również powstaną prowizoryczne studia radiowe, skąd nadane zostaną audycje na żywo z udziałem Jerzego Kawalerowicza oraz odtwórców głównych ról. Projekcją “Quo Vadis” w Watykanie wciąż nie interesują się włoskie media. W Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej pojawiła się informacja, że akredytowani tam dziennikarze mogą odbierać zaproszenia na premierę w ambasadzie RP przy Watykanie, położonej na drugim końcu miasta.