Papież solidaryzuje się z narodem amerykańskim

KAI

publikacja 11.09.2001 22:16

![][1]Jan Paweł II wystosował do prezydenta George’a W. Busha telegram, w którym wyraża solidarność swoją i całego Kościoła z amerykańskim przywódcą i całym narodem “w tej chwili cierpienia i próby”. O telegramie poinformował w specjalnym oświadczeniu rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej Joaquin Navarro- Valls. [1]: zdjecia/terroryzm1.gif
Jan Paweł II wystosował do prezydenta George’a W. Busha telegram, w którym wyraża solidarność swoją i całego Kościoła z amerykańskim przywódcą i całym narodem “w tej chwili cierpienia i próby”. O telegramie poinformował w specjalnym oświadczeniu rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej Joaquin Navarro-Valls.

Podkreślił on, że Ojciec Święty na bieżąco informowany jest o tej “ogromnej tragedii”. “Od pierwszej też chwili kieruje do Boga modlitwy o wieczny odpoczynek dla licznych ofiar oraz odwagę i pociechę dla ich rodzin”. W telegramie Papież mówi o “niewysłowionej grozie”, jaką wywołał w nim “nieludzki zamach terrorystyczny” i potępia zdecydowanie przemoc, która prowadzi donikąd.