Gdyńskie świętowanie

Dariusz Olejniczak

publikacja 10.02.2013 20:53

Świętować zaczęto już w sobotę. Pierwszym akcentem uroczystych obchodów jubileuszu był bieg urodzinowy z udziałem kilku tysięcy osób.

Z okazji 87. urodzin Gdyni na Płycie Marynarza złożono wieńce i kwiaty, by upamietnić gdyńskich marynarzy Dariusz Olejniczak/GN Z okazji 87. urodzin Gdyni na Płycie Marynarza złożono wieńce i kwiaty, by upamietnić gdyńskich marynarzy

W niedzielę o godz. 10 odprawiono uroczystą Mszę św. w intencji miasta, a przedstawiciele samorządu, Marynarki Wojennej i wielu gdyńskich organizacji społecznych złożyli wieńce i kwiaty na Płycie Marynarza na skwerze Kościuszki. Wieczorem w Teatrze Miejskim odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta, podczas której wręczono medale Eugeniusza Kwiatkowskiego. W tym roku otrzymali je: Franciszek Walicki, „ojciec polskiego big beatu", Aleksander Pawelec, bohater kampanii wrześniowej, oraz Aleksander Wellenger, który był odpowiedzialny za wielką modernizację gdyńskiej sieci ciepłowniczej.

W Hali Sportowo-Widowiskowej "Gdynia" odbyła się natomiast gala urodzinowa, której gośćmi byli gdyńscy seniorzy. W tym roku zaproszono na nią aż 5 tysięcy gdynian. W programie były występy artystów Teatru Muzycznego, wystawy oraz pokazy historycznych filmów dokumentalnych.