Polacy stracili brązowe medale!

PAP |

publikacja 04.03.2013 06:41

Decyzja komisji odwoławczej jest już ostateczna. Polska sztafeta 4x400 m, która początkowo była trzecia, a potem przesunięta na drugie miejsce w halowych mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce, została zdyskwalifikowana.

Polacy stracili brązowe medale! PAP/Adam Warżawa Polska sztafet w składzie (od lewej): Grzegorz Sobiński, Łukasz Domagała, Rafał Omelko i Michał Pietrzak

"Komisja obejrzała dokładnie rywalizację od startu do mety z siedmiu kamer umieszczonych wokół 200-metrowej bieżni i dopatrzyła się dwóch niezgodnych z przepisami incydentów ze strony naszych zawodników wobec Belga oraz Brytyjczyka. Tym samym Wielka Brytania, pierwotnie zdyskwalifikowana, otrzymała złoty medal" - poinformował PAP sędzia IAAF Janusz Rozum.

Ostateczna kolejność ostatniej konkurencji 32. HME w Goeteborgu sztafety 4x400 m: Wielka Brytania, Rosja, Czechy, Belgia i Szwecja.

Tak więc polscy lekkoatleci przywiozą trzy medale. Złoty wywalczył Adam Kszczot (RKS Łódź) na 800 m, srebrny Anna Rogowska (SKLA Sopot) w skoku o tyczce, a brązowy Katarzyna Broniatowska (AZS AWF Kraków) na 1500 m.