Nie odwiedzili swoich parafii

sks/PAP/RV

publikacja 10.03.2013 17:37

Czterech polskich kardynałów-elektorów nie odprawiło w niedzielę mszy w swoich kościołach tytularnych w Rzymie. Wcześniej Watykan zapowiadał, że kardynałowie obradujący w związku z wakatem w Stolicy Apostolskiej odwiedzą tego dnia przyznane im kościoły.

Nie odwiedzili swoich parafii Henryk Przondziono/GN Kard. Stanisław Dziwisz

Polscy kardynałowie nie odprawili mszy w swoich kościołach. polscy kardynałowie Stanisław Dziwisz i Kazimierz Nycz odprawili rano Eucharystię w intencji wyboru Ojca Świętego w Domu Polskim przy Via Cassia w Rzymie. Następnie udali się wraz z kard. Stanisławem Ryłko i grupą Polaków na jednodniową pielgrzymkę śladami bł. Jana Pawła II do Mentorelli. Do tamtejszego sanktuarium maryjnego, przy którym mieszkają i pracują księża zmartwychwstańcy, błogosławiony Papież Polak często przyjeżdżał na wypoczynek. Był tam między innymi wkrótce po wyborze na Stolicę Piotrową.

Tłumy wiernych zgromadziły się w niedzielę na mszach odprawionych w Wiecznym Mieście przez arcybiskupa Mediolanu kard. Angelo Scolę i metropolitę Nowego Jorku kard. Timothy Dolana.