Kamil Stoch wygrywa w Kuopio

PAP |

publikacja 12.03.2013 21:04

Kamil Stoch wygrywając wtorkowy konkurs w Kuopio odniósł szóste w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na podium stanął po raz 14.; po cztery razy był drugi i trzeci.

Kamil Stoch wygrywa w Kuopio PAP/EPA/KIMMO BRANDT Kamil Stoch

Poprzednio Polak zwyciężył w konkursie PŚ 5 lutego 2012 roku we włoskim Predazzo. Tam 28 lutego bieżącego roku odniósł największy sukces w karierze, gdyż został mistrzem świata na dużym obiekcie.

We wtorek 25-letni Stoch, który wyraźnie prowadził już po pierwszej serii, aż o 10,9 pkt wyprzedził Japończyka Daiki Ito oraz 12,9 Niemca Severina Freunda.

Piąte miejsce zajął Schlierenzauer, który przypieczętował tym samym zdobycie Pucharu Świata. Uczynił to po raz drugi w karierze, poprzednio w sezonie 2008/09.

W drugiej serii z biało-czerwonych wystąpili jeszcze Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Zajęli, odpowiednio, 15. i 24. pozycję. Krzysztof Miętus był 38., Stefan Hula - 45., a Maciej Kot - 47.