Stoch najlepszy w Trondheim

PAP |

publikacja 15.03.2013 20:14

Kamil Stoch wygrał zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Trondheim. To jego drugie zwycięstwo w sezonie i zarazem z rzędu, a siódme w tym cyklu. Polak awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Stoch najlepszy w Trondheim PAP/EPA/NED ALLEY Kamil Stoch.

Poprzednio Stoch zwyciężył we wtorkowym konkursie w Kuopio. W piątek zwycięstwo zapewnił sobie po świetnym skoku w serii finałowej. Po pierwszej zajmował trzecie miejsce. 25-latek z Zębu o 1,7 pkt wyprzedził Niemca Richarda Freitaga oraz o 8,3 Japończyka Daiki Ito.

Piotr Żyła był dziewiąty, Dawid Kubacki 17., Maciej Kot 24., a Stefan Hula 29. Z biało-czerwonych w finałowej serii zabrakło jedynie Krzysztofa Miętusa, który zajął ostatnie 50. miejsce.

Już wcześniej zwycięstwo w klasyfikacji PŚ zapewnił sobie 16. w Trondheim Austriak Gregor Schlierenzauer. Do zakończenia sezonu pozostały trzy konkursy indywidualne i jeden drużynowy.