Komik zatrzymany, bo udawał piłkarza

wt / PAP / manchestercity.pl

publikacja 17.03.2013 08:11

Angielski komik Simon Brodkin został wyprowadzony ze stadionu przed sobotnim meczem pomiędzy Evertonem a Manchesterem City (2:0). Mężczyzna udawał piłkarza tego drugiego zespołu. Zatrzymano go, gdy ubrany w strój sportowy rozgrzewał się na boisku.

Komik zatrzymany, bo udawał piłkarza Agnieszka Mieszczak / CC 2.0 Manchester City jest obecnie jednym z najmocniejszych teamów w lidze angielskiej

35-letni Brodkin zdołał przejść obok służb porządkowych nie rozpoznany przez nikogo. Był ubrany w trykot Manchesteru City z numer "9" i napisem Bent, od imienia bohatera, w jakiego wciela się w swoim kabaretowym programie. Mężczyźnie udało się wejść na boisko, gdzie rozgrzewał się wśród zdziwionych piłkarzy, m.in. Joe Harta i reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej Kolo Toure. Zabrały go stamtąd służby porządkowe. Gdy został wyprowadzony poza boisko, przesłuchała go policja.

"Simon spotkał się z fanami na ulicy i zrobiono mu kilka zdjęć, gdy wciela się w postać Jasona Benta. Potem miał iść na mecz i najwyraźniej dała o sobie znać jego natura dowcipnisia" - skomentował sytuację rzecznik komika.

Brodkin prowadzi w kanale BBC Three własny program pod tytułem "Lee Nelson's Well Good Show". Wciela się tam w kilka postaci, m.in. Jasona Benta, stereotypowego piłkarza, lubiącego kobiety i modne fryzury.

W meczu lepsi okazali się gospodarze. Everton pokonał Manchester City 2:0. The Citizens faktycznie nie zasłużyli na wygraną w tym meczu. Gra w ich wykonaniu była chaotyczna. Piłkarze nie potrafili ze sobą dobrze współpracować. Ta porażka niemal definitywnie odbiera szanse City na obronę tytułu.