KSM ofiarą hackera

Tomasz Gołąb

publikacja 10.04.2013 11:10

Strona internetowa „FUNDACJI DLA MŁODZIEŻY”, organizacji pożytku publicznego prowadzonej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, została zaatakowana przez hakerów. "To nie powinno mieć miejsca" - komentuje Łukasz Brodzik z KSM.

KSM ofiarą hackera gr/gn Fundacja działa w budynku kurii warszawskiej, przy ul. Miodowej. Jej strona została zhakowana 8 kwietnia

8 kwietnia strona internetowa „FUNDACJI DLA MŁODZIEŻY”, organizacji pożytku publicznego prowadzonej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, została zaatakowana przez hakerów, w związku z czym witryna nie działa.

- Wyrażamy wielki smutek z powodu tego typu działań, gdzie w świecie demokracji i głoszonego poszanowania drugiego człowieka takie wydarzenia nie powinny mieć miejsca - mówi Łukasz Brodzik, przewodniczący prezydium KR KSM.

W związku z powyższym, ponieważ strona Fundacji nie istnieje, adres internetowy organizacji: www.fundacja.ksm.org.pl tymczasowo prowadzi do strony internetowej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. „FUNDACJA DLA MŁODZIEŻY” została założona w celu szerzenia i upowszechniania chrześcijańskich wartości, w szczególności wspierania działalności formacyjnej, edukacyjnej i wychowawczej młodzieży. Działalność fundacji obejmuje kształtowanie i przygotowywanie młodzieży do podejmowania funkcji publicznych, aktywnego angażowania się w życie społeczne i obywatelskie, propagowanie postaw patriotycznych. Ponadto celem fundacji jest m.in. przygotowywanie młodzieży do prowadzenia działalności gospodarczej, rozwijanie zainteresowań i talentów młodych ludzi. „FUNDACJA DLA MŁODZIEŻY” prowadzi swoją działalność m.in. przez organizowanie obozów, szkoleń, warsztatów, zawodów sportowych, konferencji, sympozjów itp.