Kobiecy krążek Love Story

Agata Ślusarczyk

publikacja 19.04.2013 12:35

Jesteś ukochaną córeczką Boga! O tym na swoje najnowszej płycie „Effatha” przekonuje Magdalena Frączek z zespołu Love Story. Premiera maxisingla 21 kwietnia w Dobrym Miejscu.

Kobiecy krążek Love Story Materiały prasowe "Effatha" - nowy krążek Love Story

„Effatha”, czyli „Otwórz się!” to drugi po „Talitha kum” profesjonalny krążek często goszczącego w stolicy zespołu Love Story. Tym razem w całości poświęcona kobiecie. - Pomysł wziął się po prostu z życia. Jest taki moment w życiu dziewczyny, a może nawet kilka, kilkanaście, gdy zaczyna dostrzegać, iż jest kobietą. Nie staje się, ale jest - zawsze była i będzie, według wspaniałego pomysłu Stwórcy. Taki czas miałam dwa lata temu, w Krakowie. Usiadłam w pokoju i napisałam Effathę. Nie dosłownie - jestem kobietą, patrzcie, słuchajcie. Chodziło o ujęcie tajemnicy, bo tak naprawdę nikt nie wie, jak działa kobieta, tylko Ten, który ją sobie wymarzył, sam Bóg – mówi o nowej płycie Magdalena Frączek, wokalistka Love Story.

Większość z 11 utworów znajdujących się na płycie zatytułowano kobiecymi imionami. Każdy z nich opowiada inną historię. - Punktem wyjścia jest serce kobiety. Wszystkie utwory napisane są z perspektywy zamknięcia, nadziei na Miłość, aby ostatecznie otworzyć się poprzez "Effatha!" – mówi Magdalena Fraczek.

– To bardzo osobista płyta. Magda opowiada w niej o prawdziwym „ja”, które odkrywa. Płyta nie jest adresowana tylko do kobiet, gdyż każdy potrzebuje odkryć siebie – mówi Michał Guzek ze sklepu Chrześcijańskie Granie i dodaje: - Wykonywane utwory mają różne brzmienia od popu po rock i muzykę alternatywną.

Premiera maxisingla promującego nową płytę odbędzie się 21 kwietnia w Dobrym Miejscu przy ul. Dewajtis 3 o godz. 19. Podczas koncertu będzie można usłyszeć m.in. trzy piosenki promujące nową płytę: Effathę, Karolinę i Weronikę.
                                                                                                              Utwór "Effatha"

zespolls Love Story - Effatha
Producentem płyty jest Leszek Łuszcz, pracujący m.in. z Renatą Przemyk, Wilkami, Markiem Piekarczykiem. Teksty i muzyka wyszły spod ręki Magdy Frączek, młodej kompozytorki i wokalistki, frontmanki zespołu. Premiera nowego krążka odbędzie się 26 maja w Hybrydach.  

Na koncert obowiązują cegiełki: 100 zł (tzw. bilet VIP w ramach którego fundatorzy otrzymają najnowszy maxi singiel z podpisem wokalistki – Magdy Frączek oraz będą mieli zapewnione miejsce w pierwszych rzędach sali koncertowej), 30 zł – bilet normalny, 20 zł - dla członków Banku Słuchaczy Radia Warszawa. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na wsparcie praskiej rozgłośni.

Wpłaty można dokonać na konto Fundacji Dobrych Mediów, ul. Świętokrzyska 30 m. 130; 00-116 Warszawa o numerze 36 1050 1025 1000 0023 5607 3763, z dopiskiem darowizna koncert Love Story. Organizatorzy proszą o przyniesienie odcinka, potwierdzającego przelew bankowy. Bilety można nabyć także w sobotę w sklepie Chrześcijańskie Granie (Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3, w godzinach od 10 do 14) lub przed koncertem na miejscu.

                                                                                                     Utwór "Karolina"

zespolls Love Story - Karolina

                                                                                                     Utwór "Weronika" zespolls Love Story - Weronika