Papież poparł "Jeden z nas"

PAP |

publikacja 12.05.2013 14:55

Papież Franciszek poparł Europejską Inicjatywę Obywatelską "Jeden z nas", w ramach której obrońcy życia w wielu krajach zbierają podpisy pod apelem o zwiększenie ochrony życia ludzkiego w ramach prawa i polityki budżetowej UE.

Papież poparł "Jeden z nas"

Celem akcji jest zablokowanie finansowania z budżetu Unii Europejskiej aborcji i doświadczeń na embrionach.

Przed południową modlitwą Regina coeli w niedzielę w Watykanie papież pozdrowił uczestników zorganizowanego przez włoskie stowarzyszenia katolickie i polityków prawicy "Marszu dla życia", który przeszedł ulicami Rzymu.

Franciszek powiedział: "Zachęcam do utrzymywania uwagi wszystkich wobec tak jakże ważnego tematu szacunku dla życia ludzkiego, począwszy od chwili poczęcia".

"Chciałbym również przypomnieć o tym, że dzisiaj trwa w wielu włoskich parafiach zbiórka podpisów poparcia dla europejskiej inicjatywy 'Jeden z nas' w celu zagwarantowania ochrony prawnej embrionu i obrony każdej istoty ludzkiej od pierwszej chwili jej istnienia" - mówił papież.

Zapowiedział, że 15 i 16 czerwca w Watykanie poświęcone będą encyklice Jana Pawła II "Evangelium Vitae" o wartości i nienaruszalności życia ludzkiego z 1995 roku.

Więcej o "Jeden z nas" TUTAJ