Papież egzorcyzmował? Reakcja Watykanu

jdud /Vatican Insider/polskieradio.pl

publikacja 21.05.2013 08:41

Zdaniem egzorcystów, występujących w religijnym kanale telewizyjnym TV2000, papież Franciszek prawdopodobnie egzorcyzmował chłopca w bazylice św. Piotra. Miało się to stać po Mszy w uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Papież egzorcyzmował? Reakcja Watykanu SAMANTHA ZUCCHI /PAP/EPA Papież Franciszek na Pl. Św. Piotra w uroczystość zesłania Ducha Świętego

Według opisu przedstawionego w programie, papież jak zwykle zwrócił się po Mszy ku uczestniczącym w niej chorym. Prowadzony przez jednego z księży podszedł do chłopca. Wyraz jego twarz zmienił się. Zdawał się być zamyślonym i skoncentrowanym, gdy wyciągnął ręce, położył je na głowie chłopca i zaczął intensywnie się modlić. Usta chłopca szeroko się otwarły.

Informując o tym, zastrzegaliśmy, że opis tego wydarzenia jest dość lakoniczny i być może nie był to egzorcyzm, a np. modlitwa o uzdrowienie.

Nasze przypuszczenia potwierdził rzecznik prasowy Watykanu, który zaprzeczył pogłosce o egzorcyzmie i wyjaśnił, że papież po prostu modlił się za cierpiącego człowieka.