Rosja nie odda dzieci homoseksualistom

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 28.05.2013 21:08

Rosyjska Duma pracuje nad projektem ustawy o zakazie adopcji dzieci tzw. „małżeństwom homoseksualnym” z zagranicy. Popierają go też francuskie organizacje społeczne.

Zakaz ma dotyczyć osób żyjących w takich związkach, a mieszkających w krajach, gdzie zostały one prawnie zalegalizowane i zezwolono im na adoptowanie dzieci.

W połowie czerwca komisje parlamentarne Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej ds. rodziny i spraw zagranicznych odbędą posiedzenie, na którym omówią wprowadzenie do obowiązującego obecnie prawa poprawek mających na celu uniemożliwienie tzw. „małżeństwom homoseksualnym” z zagranicy adopcji dzieci rosyjskich. Dotyczy to szczególnie umowy z Francją, której parlament dopuścił możliwość zawierania „małżeństw homoseksualnych” i adoptowania przez nie dzieci.

Na czerwcowym posiedzeniu połączonych komisji parlamentarnych planowane jest wprowadzenie projektu poprawek w umowie z Francją, na podstawie których dzieci rosyjskie nie będą mogły być adoptowane przez francuskie pary homoseksualne. Zastępca szefa parlamentarnej Komisji ds. Rodziny, Kobiet i Dzieci Olga Batalina poinformowała dziennikarzy, że w zbliżającym się posiedzeniu komisji wezmą udział działacze społeczni z Francji, którzy przybędą, aby podzielić się swoimi doświadczeniami i poprzeć Rosję w walce o zachowanie tradycyjnych wartości rodzinnych.