W kościele nabożeństwo, po nim audycja ze smartfona

PAP |

publikacja 30.05.2013 08:23

W kościele nabożeństwo, po nim audycja np. ze smartfona - w diecezji gliwickiej powstał pomysł, by myśli, które będą prezentowane przez księży podczas kazań były rozwijane szerzej w ramach audycji internetowej, którą będzie można ściągnąć na telefon.

W kościele nabożeństwo, po nim audycja ze smartfona Ks. Stefan Moszoro-Dąbrowski, były wikariusz regionalny prałatury Opus Dei na Polskę, obecnie kierownik duchowy członków Opus Dei. Fot. Fotorzepa/Wiktor Andrzej

Od 1 do 30 czerwca we wszystkich kościołach w Polsce odbywają się tradycyjne nabożeństwa do Serca Jezusowego. W diecezji gliwickiej zaproponowano wiernym, by po modlitwie zajrzeli do internetu, gdzie znajdą trwające od ok. 3 do 5 minut audycje na każdy dzień.

Audycje powstały w oparciu o audiobook "Fitness duchowy" ks. Stefana Moszoro-Dąbrowskiego oraz modlitwy przygotowane przez inicjatora akcji i koordynatora Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń Diecezji Gliwickiej ks. Artura Sepioło.

"Akcja +Zamiast wad - cnoty... według Serca Twego+ tworzona jest z myślą o wszystkich, którzy chcą na nowo podejść do wiary i znaleźć dodatkową motywację do pracy nad sobą. Co jest ważne, słuchanie refleksji będących rozwinięciem nabożeństwa będzie możliwe w każdych warunkach np. w tramwaju z pośrednictwem telefonu komórkowego, smartfona, albo komputera w domu" - poinformował Rafał Janus z serwisu Manhu.

Fragmenty audiobooka oraz modlitwy będą dostępne na stronie internetowej http://manhu.pl/.