Oświęcim dziękuje za błogosławioną

ur

publikacja 16.06.2013 12:59

„Niech będzie za wszystko Bóg błogosławiony i uwielbiony” - te słowa bł. Małgorzaty Szewczyk umieszczono nad ołtarzem polowym.

Oświęcim dziękuje za błogosławioną Urszula Rogólska /GN Biskup Tadeusz Rakoczy przewodniczy Mszy św. w Oświęcimiu

W ogrodzie sióstr serafitek w Oświęcimiu, przy ołtarzu polowym biskup Tadeusz Rakoczy przewodniczy uroczystej Mszy św. koncelebrowanej, która jest dziękczynieniem za beatyfikację bł. Matki Małgorzaty Szewczyk.

Razem z księdzem biskupem Eucharystię koncelebrują: biskup Piotr Greger, biskup Jan Zając, przybyły z Rzymu ks. Michał Jagosz - postulator procesu beatyfikacyjnego Matki Małgorzaty oraz liczni kapłani diecezjalni i zakonni z diecezji bielsko-żywieckiej i diecezji sąsiednich.

Nie brakuje przedstawicielek i przedstawicieli zgromadzeń zakonnych diecezji ze szczególnie liczną wspólnotą sióstr serafitek z kraju i zagranicy. Są także przedstawiciele władz samorządowych, parlamentarzyści, poczty sztandarowe wspólnot i instytucji.

Zgromadzonych przywitała matka Joanna Wiśniowska, przełożona generalna serafitek. Zaprosiła wszystkich do wspólnej modlitwy, by bł. Matka Małgorzata - matka ubogich i potrzebujących - razem z Matką Bożą Bolesną i św. Franciszkiem, wypraszała wszystkim potrzebne łaski u Boga.