Włochy: Trzęsienie ziemi

PAP |

publikacja 21.06.2013 13:15

Na północy Włoch zanotowano w piątek trzęsienie ziemi o sile 5,2 w skali Richtera - podał krajowy Instytut Geofizyki. Epicentrum silnego wstrząsu znajdowało się w rejonie miast Lucca, Massa i La Spezia.

Włochy: Trzęsienie ziemi giokai421 / CC 2.0 La Spezia

Z dotkniętych przez żywioł terenów napływają pierwsze informacje o zniszczeniach. Co najmniej jedna osoba została ranna.

Krajowy Instytut Geofizyki podał, że epicentrum silnego wstrząsu znajdowało się w rejonie miast Lucca, Massa i La Spezia.

Według pierwszych doniesień zniszczeniu uległy budynki w krainie Lunigiana, na granicy Toskanii i Ligurii. Na razie wiadomo, że ranna została jedna osoba.

Wstrząs, do którego doszło przed godz. 13 na głębokości 5 kilometrów, odczuwalny był na dużym obszarze północnych Włoch, między innymi w Mediolanie, Florencji i Turynie oraz w Gorycji w regionie Friuli - Wenecja Julijska.

W wielu miastach ludzie wybiegli z budynków. W Reggio Emilia przerwano uroczystość z udziałem włoskiej minister ds. równouprawnienia Josefy Idem. Kołyszący się budynek magistratu, w którym przemawiała minister, ewakuowano.

Ziemia zatrzęsła się także w miejscowościach w regionie Emilia-Romania, gdzie w maju zeszłego roku doszło do silnych wstrząsów, w których zginęło 28 osób, a kilkaset zostało rannych.