PiS jedyną partią w Nasielsku

PAP |

publikacja 26.06.2013 05:30

Od kilku tygodni temat wyborów w Elblągu rozgrzewa scenę polityczną w Polsce. W cieniu tych prestiżowych dla wszystkich partii zmagań mieszkańcy Nasielska wybiorą nowego burmistrza - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

PiS jedyną partią w Nasielsku Jacek Turczyk /PAP Prezes PiS Jarosław Kaczyński (C) i rzecznik PiS Adam Hofman (3P) w drodze na konferencję prasową w czasie posiedzenia Sejmu, 21 bm.

O fotel burmistrza stara się sześcioro kandydatów. Większość z nich została zgłoszona przez komitety lokalne. Jedynym kandydatem, który został zgłoszony przez ogólnopolską partię, jest Andrzej Pacocha z Prawa i Sprawiedliwości.

Politologów nie dziwi to, że w mniejszych miejscowościach, takich jak Nasielsk, duże partie nie wystawiają swoich kandydatów. "W mniejszych miejscowościach głosuje się przede wszystkim na kandydata, którego się zna. To kolega z pracy, szkoły itp." - mówi Jakub Świderski, politolog z Uniwersytetu Gdańskiego.

Wybory na burmistrza Nasielska odbędą się 7 lipca. Zostały ustalone po tym, jak poprzedni burmistrz miasta Grzegorz Arciszewski został odwołany w referendum, które odbyło się 7 kwietnia. Odwołany burmistrz jest jednym z kandydatów w obecnych wyborach na burmistrza Nasielska.