Lipcowe pielgrzymki

jjw

publikacja 28.06.2013 13:24

Nie tylko w sierpniu pieszo wędrujemy do miejsc świętych. Za kilka dni z Warszawy wyruszą pierwsi, wakacyjni pielgrzymi.

Sezon pielgrzymkowy rozpoczęty! Joanna Jureczko-Wilk /GN Sezon pielgrzymkowy rozpoczęty!

Już 1 lipca w intencji trzeźwości młodzież maszerować będzie do Miejsca Piastowego. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie  o godz. 15. XXIX Piesza Pielgrzymka Młodzieży o Trzeźwość Narodu w tym roku będzie się odbywać pod hasłem: „Wierzę”. Po Mszy św. pielgrzymi dojadą do Marek, skąd następnego dnia wyjdą na 400-kilometrowy szlak do Miejsca Piastowego. Organizatorami pielgrzymki są księża michalici. Szersze informacje i zapisy: trzezwosciowa@michalici.pl, tel. 728 859 006.

Pielgrzymka. Duszpasterstwo Tradycji w Warszawie przy kościele św. Klemensa Hofbauera na Woli oraz Akcja Katolicka w Milanówku zapraszają do udziału od 4 do 12 lipca w VII Pieszej Pielgrzymce Różańcowej z Milanówka do Gietrzwałdu (trasa liczy 230 km). Pielgrzymi wyruszają 4 lipca po Mszy św. odprawionej o 8.45 w kościele św. Jadwigi w Milanówku. Informacje o pielgrzymce, kontakty oraz formy zapisu znajdują się na stronie www.mszatrydencka.waw.pl/.

Pod hasłem: "Świadkowie wiary, świadkowie Miłosierdzia, 5 lipca po Mszy św. o godz. 9 ze świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie wyruszy  do Łagiewnik XI Piesza Pielgrzymka do Miłosierdzia Bożego. Dzień wcześniej o 8.30 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim zostanie doprawiona Msza św. rozpoczynająca pielgrzymkę. Do przejścia będą w sumie 383 km. Do sanktuarium w Łagiewnikach pielgrzymi dojdą w południe 17 lipca. Zapisy: w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim przy ul. Poznańskiej 183, w parafii św. Józefa w Warszawie na Kole oraz poprzez stronę:  www.pielgrzymkadomilosierdzia.pl.