232 tysiące podpisów

jj /wpolityce.pl/tvn24.pl

publikacja 22.07.2013 10:36

To prawie dwa razy więcej niż potrzeba, by wniosek był ważny. Podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Walz będą dziś złożone w ratuszu.

232 tysiące podpisów Piotr Drabik / CC 2.0 "Gdyby Hanna Gronkiewicz-Waltz przez ostatnie siedem lat tak rządziła miastem jak przez ostatnie siedem tygodni, być może bylibyśmy na innym miejscu w rozwoju" - mówił Piotr Guział

"Warszawa już wygrała dzięki referendum. Jest to wielkie zwycięstwo mieszkańców Warszawy" - powiedział Piotr Guział, burmistrz Ursynowa, inicjator zorganizowania referendum ws. odwołania prezydent Warszawy.

Dziś w południe podpisy zostaną zwiezione do ratusza na placu Bankowym. Tam zostaną przeliczone i sprawdzone. Jeśli będzie ważnych minimum 134 tysiące podpisów, referendum zostanie przeprowadzone. Prawdopodobnie komisarz wyborczy rozpisze je na przełomie września i października.

Podpisy zbierano od kilku tygodni. W akcję oprócz Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej włączyło się warszawskie Prawo i Sprawiedliwość oraz Republikanie posła Przemysława Wiplera.