Dziewczynka czy chłopiec? Zadecyduje dziecko

jj /tvn24.pl

publikacja 19.08.2013 10:23

Niemcy, jako pierwsze państwo podważają prawo naturalne. Niedługo wejdzie tam prawo, zgodnie z którym rodzice będą mogli określić płeć swojego dziecka jako "tymczasową".

Dziewczynka czy chłopiec? Zadecyduje dziecko Henryk Przondziono /GN W Niemczech, w szpitalnych certyfikatach urodzin w kategorii płeć pojawić się ma trzecia opcja: "płeć tymczasowa"

Przepisy wchodzą w życie pierwszego października. Rodzice, po urodzeniu dziecka, nie będą musieli określać już płci swojego potomka. W szpitalnych certyfikatach urodzin w kategorii płeć pojawi się bowiem trzecia opcja: "płeć tymczasowa".

Prawo ma służyć dzieciom, które rodzą się z cechami męskimi i kobiecymi. To one mają zadecydować czy chcą być chłopcem czy dziewczynką. Niemiecka prasa nie precyzuje jednak czy prawo to będzie dotyczyło wyłącznie dzieci z cechami męskimi i żeńskimi. Nie wiadomo także jak w praktyce wyglądać będzie zastosowanie prawa, np. w paszportach, czy także tam powstanie rubryka z określeniem płci jako "X".

Nowe regulacje prawne, godzące w podstawy prawa naturalnego, cieszą zwolenników ideologii gender oraz środowisko osób transseksualnych. "To wywrze presję na Brukselę. To bardzo pozytywne wydarzenie" - stwierdził Silvan Agius, szef organizacji ILGA Europe.