Pola będzie chodzić!

Krzysztof Błażyca

publikacja 03.09.2013 13:08

- Zawalczyliśmy o życie naszej córeczki, choć już w 20 tygodniu ciąży wiedzieliśmy, że nasze upragnione pierwsze dziecko będzie poważnie chore! Ale pomimo strachu, rozpaczy daliśmy radę!!!! Mamy wspaniałą córkę - napisała do naszej redakcji pani Katarzyna, mama 4 letniej dziewczynki z rozszczepem kręgosłupa.

Pola będzie chodzić! Archiwum rodzinne Pola

Rodzice  z determinacją walczą o szczęśliwą przyszłość swej córeczki, nie ukrywając że "teraz potrzebujemy POMOCY!"  

- Pola radzi sobie całkiem nieźle, jest dobrze rokującym dzieckiem. Ma szansę samodzielnie chodzić. Postawiła już nawet swoje pierwsze kroki. A wszystko za sprawą ortez jakie wykonali niemieccy specjaliści w Monachium - mówi matka.
 
Ale od tego czasu minęło już 1,5 roku, a Pola - jak to dzieci - rośnie.

- Bardzo wyrosła - przyznaje pani Katarzyna - Potrzebne są teraz nowe ortezy. Próbowaliśmy robić podobne w Polsce, niestety po 8 tygodniach ortotycy przyznali, że nie potrafią zrobić odpowiednich. Te które nam zrobili niestety, nie nadaja się...

Obecnie Pola nie jest w stanie chodzi, porusza się na wózku inwalidzkim.

Koszt wykonania nowych ortez dla dziewczynki to 50 tys. PLN. Rodzice zainicjowali więc akcję: "Dyszka dla Poli". No i wierzą, że się uda. Razem będą CHODZIĆ na spacery.

Pola Więsak Dyszka dla Poli
Pani Katarzyna przyznaje, że gdy Pola się urodziła, poszła z córeczką do szpitalnej kaplicy. Niepewna przyszłości ofiarowała dziecko Matce Bożej.
- Bałam się o przyszłość. Ale dotarło do mnie, że mamy przecież wszystko czego nam potrzeba, aby zapewnić dziecku opiekę - czyli naszą miłość.

W czerwcu br. przyszła na świat siostrzyczka Poli - Hania. Dziewczynka jest zdrowa i rozwija się znakomicie. - Tak wiele otrzymaliśmy od życia. Czasem tylko brakuje na leczenie Poli  - wyznaje pani Katarzyna. - A ortezy musimy zrobić, żeby Pola mogła być w miarę samodzielną dziewczynką. Bo Pola ma potencjał do samodzielnego chodzenia...

Dziewczynka jest podopieczną Fundacji "Zdążyć Dzieciom z Pomocą"

Więcej o Poli oraz możliwości pomocy na:
https://www.youtube.com/user/polawiesak?feature=watch

oraz na Facebooku:https://www.youtube.com/user/polawiesak?feature=watch

TAGI: