Przyszłość zależy od rodziny

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 12.09.2013 21:30

Nie wolno ignorować cierpień tak wielu rodzin, wynikających z braku pracy, problemów mieszkaniowych czy faktycznej niemożliwości wychowywania swych dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami – pisze Franciszek do włoskich katolików w związku z rozpoczętym dziś w Turynie Tygodniem Społecznym.

Przyszłość zależy od rodziny CLAUDIO PERI / PAP/EPA Nie wolno ignorować cierpień tak wielu rodzin, wynikających z braku pracy, problemów mieszkaniowych czy faktycznej niemożliwości wychowywania swych dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami – pisze Franciszek do włoskich katolików w związku z rozpoczętym dziś w Turynie Tygodniem Społecznym.

Jego tematem jest rodzina jako nadzieja i przyszłość włoskiego społeczeństwa.

Franciszek przypomina o ścisłym powiązaniu rodziny z rozwojem społeczeństwa i gospodarki. Z tego względu zasługuje ona na skuteczne wsparcie. Papież wspomina o dramatycznym kryzysie demograficznym, którego doświadcza dziś Europa, a w szczególności Włochy. Nie pomija też milczeniem poważnego problemu przemocy w rodzinie. Nade wszystko jednak przypomina pozytywne świadectwo wielu rodzin, które pięknie, odważnie i z radością traktują swe powołanie.

Franciszek apeluje do sumień włoskich katolików. Liczy, że jak w innych epokach wniosą wkład w budowanie swego kraju. Dziś ich szczególnym zadaniem jest ukazanie, jak bardzo budowanie dobra wspólnego jest uzależnione od wspierania życia rodzinnego.