Zatrzymaj gender przed Wigilią

Tomasz Gołąb

publikacja 26.11.2013 20:11

– Moglibyśmy w pełni cieszyć się tymi świętami, gdyby nie widmo ideologii gender – mówią przedstawiciele ruchów diecezji warszawsko-praskiej. I błagają Boga o przezwyciężenie tego szatańskiego dzieła.

Zatrzymaj gender przed Wigilią Tomasz Gołąb /GN "Apelujemy do wszystkich wierzących, a także do ludzi dobrej woli, a zaangażowanych w życie społeczne, polityczne, kulturalne i oświatowe o wycofanie się z wszelkich programów genderowych ukrywających dyktaturę pod hasłami równości praw" - napisali przedstawiciele ruchów katolickich archidiecezji praskiej

– Dzięki temu, że Maryja odpowiedziała "tak – fiat – niech mi się stanie" na Boży plan zbawienia, dzięki temu, że Józef uczynił tak, jak mu polecił Anioł Pański, przeżywamy od ponad dwóch tysięcy lat najbardziej rodzinne święta – święta Bożego Narodzenia. Ojciec, matka, dzieci, dziadkowie, dalsza rodzina, czasem także przyjaciele i ta jedyna niepowtarzalna atmosfera ciepła, miłości i bliskości Boga. Każdy z nas cieszy się już na to przeżycie, oczekuje go, mimo że nie zawsze wszystko w życiu codziennym ma tak radosną tonację. I moglibyśmy w pełni cieszyć się tymi świętami, gdyby nie widmo ideologii gender, której propagatorzy nie ukrywają, że chodzi im o zniszczenie rodziny, o seksualizację dzieci i młodzieży, o "genderowe” myślenie społeczeństwa – przekonują inicjatorzy akcji, wskazując na nauczanie Benedykta XVI, który "wykazał oczywisty, głęboki błąd teorii gender i podporządkowanej jej rewolucji antropologicznej, która jest sprzeciwem wobec planu Boga. Wskazał na jej negatywne konsekwencje dla małżeństwa i rodziny, dla ludzkiego życia". Przypominają też, że papież Franciszek, jeszcze jako prymas Argentyny, ostrzegał, by nie być naiwnym i zdawać sobie sprawę, że gender oraz homoideologia są dziełami szatana.

"Ponieważ reprezentujemy Ruchy i Stowarzyszenia promujące życie i wartości rodzinne, zapraszamy wszystkie nasze Wspólnoty, także bratnie Wspólnoty Ekumeniczne, do włączenia się w adwentową akcję modlitewno-informacyjną: STOP dla GENDER – TAK dla PLANU BOGA! Przez modlitwę chcemy przełamać naszą bezsilność i bierność, przez informację – naszą niewiedzę i dezinformację" – napisali inicjatorzy, apelując, by do naszej codziennej modlitwy rodzinnej, w Jerycha Różańcowe, do modlitwy wspólnot i grup dołączyć intencję błagalną o przezwyciężenie ideologii gender i o zdecydowane TAK wszystkich wierzących dla planów Boga. "Czas opłatkowych i rodzinnych spotkań niech będzie dla nas okazją do apostolatu informującego o zagrożeniach, a z drugiej strony – przedstawiającego dobre rozwiązania problemu gender. Mówiąc o tym, nie możemy zapomnieć o pozytywnych inicjatywach naszych Ruchów i Wspólnot promujących, rozwijających Bożą wizję małżeństwa i rodziny".

Do apelu dołączona jest lista kilkudziesięciu inicjatyw, portali, tytułów opracowań i książek traktujących o zagrożeniach ideologii gender.

"Ponieważ reprezentujemy osoby wierzące, kierujące się w swoich decyzjach i działaniach chrześcijańską wizją człowieka i rodziny, apelujemy do wszystkich wierzących, a także do ludzi dobrej woli, a zaangażowanych w życie społeczne, polityczne, kulturalne i oświatowe o wycofanie się z wszelkich programów genderowych ukrywających dyktaturę pod hasłami równości praw, tolerancji, antydyskryminacji itp. Obowiązuje nas posłuszeństwo w wierze i zdrowy rozsądek. Szczególnie w sytuacji, kiedy za gender stoją ONZ, WHO i UE, sprzeniewierzając się swojej misji i wykorzystując w niecny sposób wypracowany przez lata autorytet – szczególnie trzeba bardziej słuchać się Boga niż ludzi" – napisano w apelu podpisanym przez Radę Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Pełny tekst apelu: TUTAJ.

Czytaj także: