4 tys. parafii wybrało Roraty z „Małym Gościem”

jj

publikacja 30.11.2013 11:41

„Tyle masz, ile dasz to” – tegoroczne hasło Rorat nauczy dzieci otwartości na potrzeby ubogich.

4 tys. parafii wybrało Roraty z „Małym Gościem” Henryk Przondziono /GN Tegoroczne Roraty nauczą dzieci otwartości na potrzeby ubogich

Pomysł na Roraty dał papież Franciszek. Jego nawoływanie o Kościół ubogi, otwarty na potrzeby biednych, zainspirowało redakcję „Małego Gościa Niedzielnego”. „uBoga droga. Tyle masz, ile dasz” – to pełny tytuł tegorocznych Rorat.

Dzieci uczestniczące w Roratach z „Małym Gościem” poznają historie świętych i błogosławionych, którzy szczególnie troszczyli się o biednych. Ale to nie wszystko: przykład świętych nauczy je także otwartości na potrzeby innych.

Dlatego od 6 grudnia - dnia, w którym Kościół obchodzi wspomnienie św. Mikołaja, uczestnicy Rorat będą przynosić do kościoła kilkugroszowe monety i wrzucać je do szklanego naczynia nazwanego „Adwentową skarbonką dobroci”.

Połowa zebranej sumy przeznaczona zostanie na potrzeby najbiedniejszych w parafii. Druga połowa powędruje do kilkunastu rodzin z chorymi dziećmi. Historie niektórych z nich czytelnicy będą mogli znaleźć na stronie internetowej miesięcznika: malygosc.pl oraz w grudniowym i styczniowym numerze „Małego Gościa”.