Zostań klerykiem na 3 dni

WKS

dodane 08.02.2014 18:00

Do niedzieli potrwają trzydniowe rekolekcje, jakie tradycyjnie na początku każdego roku dla młodych mężczyzn organizuje Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu.

Zostań klerykiem na 3 dni ks. Jakub Łukowski /GN Oprócz nauki w seminarium, jest czas również na rozwijanie pasji sportowych

Tym razem do wrocławskiego „domu ziarna” przyjechało 44 młodych mężczyzn z całej archidiecezji. W programie, poza codzienną Eucharystią, konferencjami i nabożeństwami, znalazły się także: możliwość obejrzenia wartościowych filmów, zwiedzanie Muzeum Archidiecezjalnego ze słynnym obrazem Cranacha „Madonna pod jodłami” oraz zajęcia sportowe. Niewątpliwym atutem tych dni – jak podkreślają ich uczestnicy – jest bezpośredni kontakt i możliwość rozmowy z klerykami oraz przełożonymi wrocławskiego seminarium.

 – Spotkanie we wrocławskim domu ziarna nie ma charakteru werbunku do kapłaństwa – zaznacza ks. Artur Stochła, prefekt MWSD we Wrocławiu, dodając: – Chcemy dać tym młodym ludziom możliwość pogłębienia życia religijnego i umocnienia się w wierze, mając świadomość, że na co dzień – rozproszeni w szkołach, uczelniach i parafiach – mogą czuć się osamotnieni w swoim chrześcijaństwie.  

W ponad czterdziestoletniej historii organizowania rekolekcji dla młodzieży męskiej zdarzało się, iż w rekolekcjach uczestniczyło nawet 300 osób. – Uczestnicy zawsze wyjeżdżają stąd umocnieni i przekonani, że jako wierzący w Jezusa i żyjący określonymi wartościami, nie są sami – mówi ks. A. Stochła.