Maleo i palec Boży

mk, zsp

publikacja 22.02.2014 18:26

Dariusz "Maleo" Malejonek, znany z występów w zespołach 2Tm 2,3, Arka Noego i Maleo Reggae Rockers, przestrzegał łowicką młodzież przed wejściem w nałogi.

Muzyk opowiadał o tym, jak Bóg pomógł mu wyjść z nałogu narkotykowego Marcin Kołaczyński Muzyk opowiadał o tym, jak Bóg pomógł mu wyjść z nałogu narkotykowego

Spotkanie z muzykiem odbyło się w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. 10. Pułku Piechoty w Łowiczu. Malejonek bez moralizowania opowiadał o swoim życiu.

- To była opowieść o jego podróżach i pobycie na Jamajce. Również o tym, jak dosięgnął dna, zażywając narkotyki. Wynikało z niej, że dotknął go palec Boży. Opatrzność pomogła mu wyjść z nałogu - mówi Helena Grzegory, pedagog szkolny.

Malejonek nie tylko mówił, ale i śpiewał. Koncert wywarł wrażenie na młodych ludziach. - Uznałam, że warto, by uczniowie go posłuchali. Wydaje mi się, że treść utworów i sposób, w jaki ta muzyka jest przekazywana, odpowiadała młodzieży, bo świetnie na koncercie się bawili - dodaje pani Helena, która wpadła na pomysł zaproszenia Malejonka do Łowicza. Przyjazd artysty sfinansował Urząd Miasta.

ZSP Nr 1 Łowicz Dariusz "Maleo" Malejonek w auli ZSP nr 1 w Łowiczu