Święto Królowej Sportu w Sopocie

PAP |

publikacja 25.02.2014 16:50

Około 600 lekkoatletów ze 138 krajów weźmie udział w 15. halowych mistrzostwach świata, które w dniach 7-9 marca odbędą się w Sopocie. W Ergo Arenie o 26 kompletów medali rywalizować będzie 37 reprezentantów Polski - 20 kobiet i 17 mężczyzn.

Święto Królowej Sportu w Sopocie PAP/Adam Warżawa W hali w Sopocie przed Halowymi Mistrzostwami Świata rozegrano Halowe Mistrzostwa Polski

Polska jest trzecią pod względem liczebności reprezentacją biorącą udział w HMŚ. Najliczniejsze ekipy zdecydowały się wystawić Stany Zjednoczone - 62 osoby (32 zawodniczki i 30 zawodników) oraz Rosja - 38 (23+15).

Za biało-czerwonymi znalazły się m.in. takie lekkoatletyczne potęgi, jak Wielka Brytania - 34 osoby (14+20), Jamajka - 24 (12+12) i Niemcy - 21 (11+10). Nie brakowało też krajów, często egzotycznych, które wystawią tylko po jednym reprezentancie.

Lista zgłoszeń została zamknięta o północy z poniedziałku na wtorek.

Skład biało-czerwonych na 15. HMŚ został ustalony w niedzielę po zakończonych halowych mistrzostwach kraju. Prezes PZLA Jerzy Skucha i szef szkolenia Henryk Olszewski przyznali, że Polska ma sześć medalowych szans, z których trzy powinny zostać wykorzystane.

Największe nadzieje związane są ze startem skaczącej wzwyż Kamili Lićwinko (KS Podlasie Białystok), tyczkarki Anny Rogowskiej (SKLA Sopot), średniodystansowców Adama Kszczota (RKS Łódź) i Marcina Lewandowskiego (SL WKS Zawisza Bydgoszcz), tyczkarzy Pawła Wojciechowskiego (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) i Roberta Sobery (AZS AWF Wrocław) oraz kulomiota Tomasza Majewskiego (AZS AWF Warszawa).