Za dręczonych chrześcijan

Agnieszka Kurek-Zajączkowska

publikacja 07.04.2014 07:38

Pod hasłem „Nasi bracia cierpią dla Chrystusa” ulicami Warszawy przeszła droga krzyżowa w intencji prześladowanych chrześcijan.

Za dręczonych chrześcijan Agnieszka Kurek-Zajączkowska /GN Modlitwy zostały zorganizowane przez Instytut Ordo Caritatis powołany przez posła Marka Jurka i Fundację św. Benedykta

W Drodze Krzyżowej odprawionej w niedzielne popołudnie z kościoła św. Klemensa Hofbauera na Woli do grobu ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu uczestniczyło ok. 500 osób. Wierni przynieśli z sobą znicze i krzyże. Nabożeństwo poprzedziła odprawiona w rycie łacińskim Msza św. za prześladowanych chrześcijan odprawiona przez ks. Krzysztofa Stępowskiego. W czasie rozważań Męki Pańskiej modlono się m.in. za katolików na Kubie, w Nigerii, Indiach,  Chinach, Syrii, Argentynie, Birmie, Laosie i Korei. Kapłan przypomniał kilka zdarzeń dyskryminujących lub obrażających chrześcijan, które wydarzyły się w ostatnim czasie na świecie: usuwanie krzyży z przestrzeni publicznej, bluźniercze wystawy o wątpliwej wartości artystycznej, ataki feministek na miejsca kultu religijnego, aresztowania katolików udających się na Eucharystie, wymaganie każdorazowej zgody władz państwowych na odprawianie uroczystości religijnych czy uznawanie za winnych modlących się przed klinikami aborcyjnymi obrońców życia. W sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki przybyłych powitał proboszcz parafii ks. Tadeusz Bożełko.