Pielgrzymka z młodą parą

Przemysław Kucharczak

publikacja 31.07.2014 23:22

Na Jasną Górę z Rybnika idą też goście spod Warszawy oraz Ślązacy z Anglii, Niemiec i Czech.

Pielgrzymka z młodą parą   Przemysław Kucharczak /Foto Gość Bytom-Górniki, 31 lipca, grupa 7. rusza na nocleg w stronę Tarnowskich Gór Najdłuższy pielgrzymkowy staż ma pani Krystyna z grupy 1. (bazylika), która maszeruje już po raz 49. Najstarsza na 69. Pielgrzymce Rybnickiej jest 81-letnia Zyta Gawełczyk z grupy 2A (Nowiny), a najmłodsza - 4-miesięczna Dobrusia z grupy 3. (Boguszowice).

Idą też osoby znane z mediów, jak europoseł Bolesław Piecha, czy jeden z artystów z rybnickiego Kabaretu Młodych Panów. Natomiast w grupie 4., obejmującej Chwałowice z okolicami, maszerują Kasia i Łukasz, którzy w niedzielę na Jasnej Górze... wezmą ślub.

Pielgrzymka z młodą parą   Przemysław Kucharczak /Foto Gość Kasia i Łukasz w niedzielę pobierają się na Jasnej Górze Ci dwoje trafili na siebie właśnie na Pielgrzymce Rybnickiej w 2006 roku, na noclegu w Tarnowskich Górach. - Poznaliśmy się w ciekawych okolicznościach... W kolejce do toalety i pod prysznice - śmieją się. Przez dwa następne dni szli już na Jasną Górę razem. A po powrocie do domów zaczęli się spotykać. Kasia pochodzi z Rybnika-Niedobczyc, Łukasz - z Rybnika-Stodół. Ona pracuje jako hostessa i udzielając korepetycji z matematyki, on jest elektrykiem. W tym roku idą w tej pielgrzymce razem po raz drugi, po 8-letniej przerwie. A ślub wezmą na Jasnej Górze dokładnie w rocznicę poznania się - 3 sierpnia.

W czwartek 31 lipca, drugiego dnia 69. Pielgrzymki Rybnickiej, pogoda była idealna, bez spiekoty, przez pierwszą część marszu i w czasie Mszy św. Kiedy jednak ostatnie grupy opuszczały miejsce długiego postoju w Bytomiu-Górnikach, żeby pokonać ostatni odcinek trasy do Tarnowskich Gór, najpierw zaczęło kropić, a później gwałtownie lunęło.
Pielgrzymka z młodą parą   Przemysław Kucharczak /Foto Gość Idąca na końcu grupa 7. wyszła na ostatni etap czwartkowej trasy w ulewie