Głos, który porusza

Monika Łącka

publikacja 31.08.2014 14:54

Andrea Bocelli wystąpił w Krakowie ze wspaniałym koncertem "A Passion for Life".

Głos, który porusza Monika Łącka /Foto Gość Andrea Bocelli swoim koncertem wzruszył publiczność, która szczelnie wypełniła stadion Cracovii

Ponaddwugodzinny występ Bocellego – jednego z najwspanialszych tenorów świata – zachwycił fanów i podbił serca publiczności, która szczelnie wypełniła stadion Cracovii – według szacunków policji i organizatorów, widowisko podziwiało ponad 13 tys. osób. Artysta zaśpiewał w towarzystwie sopranistki Alessandry Marianelli, gwiazdy muzyki pop Ilarii Della Bidia, duetu gitarowego CARisMA (Magdalena Kaltcheva i Carlo Corrieri) oraz Chóru i Orkiestry Filharmonii Krakowskiej pod batutą Marcello Roty.

W pierwszej części koncertu zabrzmiały utwory muzyki klasycznej znane z oper G. Verdiego („Il Trovatore”, „La Traviata”, „Rigoletto”, „Nabucco”), G. Pucciniego („La Boheme”) i G. Gounoda („Romeo et Juliette”). W drugiej części usłyszeliśmy poruszające interpretacje pięknych miłosnych piosenek, które znalazły się zarówno na jego najnowszej płycie „Passione”, jak i na nieco wcześniejszych („Incanto”, „Sentimento”, „Vivere”). Szczególnie mocne emocje towarzyszyły widzom, gdy tenor zasiadł za fortepianem i przeniósł wszystkich w zaczarowany świat najpiękniejszej muzyki, śpiewając piosenkę Edith Piaf (która pojawiła się na telebimie w nagraniu sprzed lat) - „La vie en rose”.

Owacją na stojąco zostały natomiast nagrodzone ostatnie piosenki, które zna cały świat: „Canto della Terra”, „Con te partirò”, „I Found My Love in Portofino” i „Quizás, quizás, quizás”.

Andrea Bocelli urodził się 22 września 1958 r. w Lajatico, w Toskanii. Jest wszechstronnie utalentowanym muzykiem: gra z pasją na fortepianie, flecie, saksofonie, trąbce, puzonie, gitarze i perkusji. Jego płyty rozchodzą się w milionach egzemplarzy. Artysta występował przed papieżem, królami, książętami, prezydentami. O duety z tym wspaniałym tenorem zabiegają największe nazwiska świata muzyki. Solowych koncertów daje zaledwie kilkanaście w roku, dlatego każdy jego występ to wielkie wydarzenie, prawdziwa gratka dla muzycznych koneserów.