Od "Czatu ze Słowem" do "Serca 2.0"

Ks. Zbigniew Niemirski

publikacja 23.11.2014 17:43

Zdaniem bp. Henryka Tomasika Światowe Dni Młodzieży będą przepięknym wyznaniem wiary pod opieką ojca świętego.

Na czas adoracji Najświętszego Sakramentu młodzi opuścili ławki i klęknęli tuż przy ołtarzu Ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość Na czas adoracji Najświętszego Sakramentu młodzi opuścili ławki i klęknęli tuż przy ołtarzu
Apel Młodych na radomskim Prędocinku

Ordynariusz osobiście uczestniczy w każdym z 16 Apeli Młodych organizowanych w trzy weekendy w różnych miejscach naszej diecezji.

Bazując na osobistym wieloletnim doświadczeniu przygotowania udziału polskiej młodzieży w Światowych Dniach Młodzieży, mówi o trzech elementach, które charakteryzują te dni.

- Światowe Dni Młodzieży to przepiękne wyznanie wiary pod opieką ojca świętego, to święto wiary, doświadczenie tajemnicy Kościoła powszechnego i doświadczenie wspólnoty - wylicza.

Bp Henryk zaprasza także to zapoznania się z nowym etapem programu duchowego przygotowania.

Towarzyszy mu intrygujący tytuł Serce 2.0. - Miniony rok kościelny był poświęcony w szczególny sposób refleksji nad Słowem Bożym obecnym w naszym życiu. Dla młodzieży był adresowany program, który miał ciekawy tytuł Czat ze Słowem. Program był przygotowany zarówno przez duszpasterzy jak też przez młodzież. W pierwszą niedzielę adwentu rozpoczniemy kolejny etap przygotowania do ŚDM. Propozycja tego duchowego przygotowania łączy założenia programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce, ale także z orędziem, które ojciec święty kieruje zawsze na konkretny rok dla młodzieży. Ten rok będzie skoncentrowany wokół dwóch sakramentów Eucharystii i pokuty. Dlatego program duchowego przygotowania dla młodzieży ma też ciekawy tytuł Serce 2.0. Z tym programem możemy zapoznać się na stronie duszpasterstwa młodzieży. Zapraszam do zapoznania się i korzystania przez duszpasterzy, katechetów i oczywiście młodzież - zachęca bp Tomasik.

Trzy kolejne miejsca, gdzie zebrali się młodzi, to: kościół pw. św. Brata Alberta w Radomiu (osiedle Prędocinek), kościół pw. św. Mikołaja w Końskich i kościół pw. Narodzenia NMP w Szydłówku.

W pierwszym z nich, gdzie zebrali się młodzi z dekanatu Radom Wschód, nad przygotowaniem czuwał ks. Daniel Glibowski, wikariusz z parafii św. Brata Alberta, a konferencję wygłosił ks. Robert Matysiak, wikariusz z radomskiej parafii Chrystusa Króla.

W Końskich spotkali się młodzi z dekanatów koneckiego, czarneckiego, przedborskiego i radoszyckiego. Tutaj spotkanie koordynował ks. Piotr Skowroński, wikariusz w parafii św. Mikołaja, a konferencję wygłosił ks. Jarosław Grabka, wikariusz z Sienna.

W Szydłówku spotkali się młodzi z dekanatu szydłowieckiego i wierzbickiego. Tutaj za przygotowanie spotkania odpowiadał ks. Adrian Jakubiak, wikariusz z Szydłówka, a konferencję wygłosił ks. Krzysztof Dukielski ze sztabu ŚDM.