Raban na pożegnanie

Marceli Łyczko, jj

publikacja 16.01.2015 12:16

W sobotę krzyż i ikonę Matki Bożej, symbole ŚDM, przekazujemy diecezji gliwickiej. Jeszcze zdążysz je zobaczyć!

Raban na pożegnanie Joanna Juroszek /Foto Gość Symbole ŚDM znów trafią w okolice dworca PKP, tym razem pociągiem ruszą do diecezji gliwickiej

Młodzi archidiecezji w sobotę planują zrobić raban w centrum Katowic. Będzie to też okazja do comiesięcznego spotkania młodzieży zaangażowanej w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży oraz do wspólnej modlitwy przy krzyżu i ikonie Salus Populi Romani, które w tym samym dniu zostaną przekazane młodym diecezji gliwickiej.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 12 w katedrze Chrystusa Króla Eucharystią sprawowaną pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca. Po Mszy św. młodzi przedstawią prezentację "Dotknęliśmy Miłości", która jest podsumowaniem peregrynacji symboli ŚDM w archidiecezji katowickiej. Po niej odbędzie się wspólna modlitwa zawierzenia.

Później obecni w katedrze, razem z ikoną i krzyżem, przejdą do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego, gdzie Teatr Prowincja przedstawi spektakl "Santo subito". Musical, za pomocą jedenastu utworów, obrazuje drogę świętości Karola Wojtyły. Powstał on dzięki połączeniu muzycznych dźwięków, doskonałych wokali oraz wplecionych fragmentów poetyckich.

Po zakończeniu spektaklu młodzież przejdzie na plac Andrzeja przy dworcu PKP, skąd o 16.12 symbole ŚDM pociągiem odjadą do Gliwic.

Diecezjalne Centrum ŚDM z ks. Marcinem Wierzbickim oraz ks. Krzysztofem Bielą, odpowiedzialnymi za organizację Światowych Dni Młodzieży w archidiecezji katowickiej, zachęca wszystkich do udziału w pożegnaniu symboli ŚDM.

Szczegółowy plan zakończenia peregrynacji tutaj.