Oszuści pod szyldem ŚDM

mk

publikacja 24.01.2015 14:26

W internecie pojawiły się prośby o wsparcie Światowych Dni Młodzieży. Numery kont nie prowadzą jednak do organizatorów spotkania z papieżem.

Oszuści pod szyldem ŚDM Monika Łącka /Foto Gość Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie w 2016 roku

Takie fałszywe dane do przelewów pojawiły się m.in. pod filmami zamieszczonymi w serwisie YouTube.

- To nie jest nasze konto - mówi ks. Parszywka z Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016. Dodaje, że autorzy profilu korzystają z oficjalnego logo i hymnu ŚDM, nie mając do tego praw autorskich. Sprawa oszustw została już skierowana do prokuratury.

- Cieszymy się, że jest coraz więcej osób, które chcą wesprzeć ŚDM, zaangażować się, także finansowo. Prosimy jednak o ostrożność - apeluje.

Kolejne oszukańcze profile w serwisach internetowych, strony i ulotki mogą się jeszcze pojawiać. Dlatego ks. Adam zapewnia też o wzmożonej czujności komitetu, który będzie się starał jak najszybciej reagować na kolejne próby podszywania się pod organizatorów ŚDM.

Zachęca on także, by - w razie wątpliwości - przed dokonaniem wpłaty skontaktować się z komitetem (przez adres mailowy: finanse@krakow2016.com). - Lepiej wcześniej się upewnić - mówi kapłan.

Jest tylko jedno oficjalne konto Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, przez które można wesprzeć przygotowania do tego wydarzenia:
 
Citi Bank Handlowy o/Kraków, numer: 18 1030 1188 0000 0000 0969 3201.
 
Organizatorzy proszą o dopisek: "Darowizna na ŚDM Kraków 2016".