W najnowszym „GN”

publikacja 19.03.2015 13:12

Do najnowszego „Gościa” dołączony jest obrazek z modlitwą duchowej adopcji dziecka nienarodzonego do codziennego odmawiania przez dziewięć miesięcy. Każdy może włączyć się do duchowej adopcji i uratować jedno dziecko. Poza tym w numerze:

W najnowszym „GN”

Nie z tego świata [Jacek Dziedzina]

SAT-7, chrześcijańska telewizja satelitarna, która dociera do ok. 15 mln widzów na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej wyemitowała nagrania ze świadectwami przebaczających wrogom chrześcijan. Nagrania stały się hitem nie tylko w arabskich telewizjach, ale i na różnych portalach społecznościowych. Krótkie filmiki zrobiły duże wrażenie nie tylko na chrześcijańskich odbiorcach, ale przede wszystkim na muzułmanach. Do tego stopnia, że pokazały je również największe arabskie stacje telewizyjne, które na co dzień rzadko poruszają problemy chrześcijan.

Prawa ucznia czy konsumenta? [Piotr Legutko]

Kinga Jasiewicz, maturzystka z Zakopanego pozwała do sądu Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Jej zdaniem, nie przyznano jej punktu za prawidłową odpowiedź na egzaminie maturalnym. Czy to zdarzenie może wpłynąć na zmianę system oceniania matur? O tym pisze Piotr Legutko.

Frontowy ekumenizm [Andrzej Grajewski]

„Wojnę w Donbasie strona ukraińska dawno by przegrała, gdyby nie zaangażowanie społeczeństwa, dającego w ostatnich miesiącach wiele dowodów ofiarności i zdolności do samoorganizacji” – pisze Andrzej Grajewski w reportażu z Mariupola. Wspólna modlitwa wiernych z kościoła prawosławnego i katolickiego i pomoc dla żołnierzy jednoczą i są nadzieją na prawdziwy ekumenizm. „Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy w ten sposób spotykali się także z naszymi braćmi z Patriarchatu Moskiewskiego – mówi o. Lubomir ks._Lubomyr Kaszczyj, proboszcz prawosławnej parafii patriarchatu kijowskiego w Mariupolu. Na razie nie chcą przyjąć naszego zaproszenia”. „Niestety, nic nie wskazuje na to, aby takie spotkanie było szybko możliwe” – pisze Grajewski.