Wystąpią z gwiazdami "Bądź jak Jezus"

Organizatorzy Bądź jak Jezus

publikacja 26.05.2015 10:30

Toruński zespół Omnes Filii Dei Domini laureatem pierwszej edycji konkursu "Non-stop CCM".

Wystąpią z gwiazdami "Bądź jak Jezus" materiały promocyjne Toruński zespół Omnes Filii Dei Domini laureatem pierwszej edycji konkursu "Non-stop CCM"

Finał konkursu, skierowanego do młodych twórców muzyki chrześcijańskiej miał miejsce 22 maja 2015 roku. Na scenie Mysłowickiego Ośrodka Kultury zmierzyła się finałowa czwórka konkursu: Michał Król (Żory), Piotr „POISON 777” Plichta (Warszawa) oraz formacje: Aslan (Bielsko-Biała) i Omnes Filii Dei Domini (Toruń).

I to właśnie kilkunastoosobowy chór z Torunia w ocenie jurorów wykazał najwyższy kunszt artystyczny i muzyczny, a prezentacja utworów na żywo bliska była ideałowi nagrań studyjnych pod względem muzycznym, aranżacyjnym, jak i selektywności brzmienia. Zwycięski zespół wystąpi u boku gwiazd tegorocznego koncertu Bądź Jak Jezus: Hillsong London, Leelanda, Natalii Niemen, Maleo Reagge Rockers i innych, już 4 czerwca w Mysłowicach. Konkurs "Non-stop CCM" stanowi integralną część ekumenicznego koncertu rodzinnego "Bądź Jak Jezus".

Jury obradowało w składzie: Adam Guzdek, przewodniczący, dyrektor koncertu "Bądź Jak Jezus", Piotr Nazaruk, muzyk, kompozytor, twórca zespołu TGD, Szymon Babuchowski, muzyk, dziennikarz tygodnika "Gość Niedzielny", Mateusz Czyż, Studio DR CCM Wisła, ks. Krzysztof Biela, moderator ds. nowej ewangelizacji archidiecezji katowickiej, Arkadiusz Król, organizator koncertu oraz Adam Grabolus, dziennikarz muzyczny, dyrektor zarządzający Familijnej Telewizji Muzycznej OPOKA.TV.

Organizatorzy podkreślili, że zainteresowanie oraz wysoki poziom pierwszej edycji Międzynarodowego Konkursu Muzycznego "Non-stop CCM" potwierdza tylko, że muzyka nurtu CCM ma się w Polsce świetnie, co daje nadzieję, że zarówno ona, jak i jej wykonawcy, będą zauważani i nagradzani, tak jak dzieje się to w przypadku największych muzycznych nagród na świecie.

O zespole Omnes Filii Dei Domini:

Zespół powstał w 2011 roku przy parafii Ojców Paulinów w Toruniu. Tworzą go pasjonaci śpiewu rozwijający się pod okiem profesjonalnej wokalistki i pedagoga Joanny Czajkowskiej oraz studentki dyrygentury Natalii Brzuszczak. Towarzyszą im zawodowi instrumentaliści, nierzadko studenci i absolwenci wydziału jazzu bydgoskiej akademii muzycznej. Kierownikiem zespołu jest Bartek Staszkiewicz, laureat "Fryderyka" z zespołem Sofa, sideman stale współpracujący z takimi gwiazdami jak: Tworzywo Sztuczne, Paulina Przybysz, OSTR, Mariusz Lubomski czy Viola Brzezińska.

Działalność OFDD obejmuje regularną posługę podczas niedzielnych Mszy Św. w macierzystej parafii oraz ewangelizację poprzez nagrania i koncerty, również poza murami kościołów. Grupa regularnie włącza się w wydarzenia o charakterze charytatywnym, jest zapraszana na czuwania, uwielbienia, uroczystości miejskie i kościelne w regionie,  pojawia się także podczas świeckich uroczystości na toruńskim uniwersytecie. W repertuarze zespołu znajdują się autorskie, niecodzienne aranżacje utworów sakralnych z każdego okresu liturgicznego oraz utwory uwielbieniowe, należące do nurtu neogospel i CCM. Obecnie zespół pracuje nad pierwszą płytą.