Nowy ambasador The World Games 2017

inf. prasowa

publikacja 04.07.2015 21:07

Babatunde "Babs" Aiyegbusi, zawodnik klubu NFL Minnesota Vikings, otrzymał dziś tytuł Ambasadora Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017.

Nowy ambasador The World Games 2017 Łukasz Skwiot Babatunde "Babs" Aiyegbusi jeszcze w barwach Giants Wrocław

- Dziękuję za to wyróżnienie. Cieszę się, że w ten sposób będę mógł promować futbol amerykański i The World Games. Nasz sport znalazł się w programie wrocławskich igrzysk dzięki kibicom. W 2017 roku zrobimy z reprezentacją Polski wszystko, by dać im jak najwięcej powodów do radości. Dla polskiego futbolu amerykańskiego The World Games to będzie bardzo duże wydarzenie i szansa, by powalczyć z drużynami z całego świata - mówił futbolista tuż po otrzymaniu tytułu z rąk wiceprezydenta Wrocławia Wojciecha Adamskiego.

- Cieszymy się, że The World Games 2017 dostały od Babatunde Aiyegbusiego tak wielkie wsparcie - mówił W. Adamski. - Dziękujemy, że będzie promował The World Games i futbol amerykański. "Babs" może być wzorem do naśladowania. Pokazuje, do czego można dojść ciężką pracą.

Ambasador TWG 2017 to trzykrotny mistrz Polski w futbolu amerykańskim i były zawodnik wrocławskich drużyn The Crew Wrocław i Giants Wrocław. W marcu tego roku podpisał profesjonalny kontrakt z klubem amerykańskiej ligi NFL Minnesota Vikings, stając się tym samym piątym zawodnikiem NFL urodzonym w Polsce i pierwszym reprezentantem polskiej kadry narodowej w tej lidze. Droga do najlepszej ligi świata wiodła przez... koszykówkę. Babatunde Aiyegbusi w barwach Śląska Wrocław w 2005 roku zdobył mistrzostwo Polski juniorów.

Futbol amerykański jest jedną z 31 dyscyplin wrocławskich Igrzysk. W programie znalazł się dzięki głosom kibiców, jako "sport na zaproszenie". Za dwa lata w lipcu reprezentacja Polski zmierzy się we Wrocławiu z rywalami z całego świata.

Ambasadorami igrzysk są już mistrzyni świata w karate tradycyjnym Anna Lewandowska, kapitan żużlowej reprezentacji Polski Maciej Janowski ze Sparty Wrocław i mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim Zbigniew Bródka.

"Babsa" spotkać będzie można także 11 lipca na Stadionie Wrocław, gdzie odbędzie się X Superfinał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. O tytuł mistrza kraju powalczą Panthers Wrocław i Seahawks Gdynia. Od 15.00 na esplanadzie stadionu ruszy Miasteczko The World Games, gdzie będzie można spróbować swoich sił w kilkunastu dyscyplinach igrzysk. Początek meczu o 19.30.

Więcej o wrocławskim finale TUTAJ. Warto obejrzeć również galerię zdjęć.