Elementarz do religii dla niepełnosprawnych

ks. Tomasz Lis

publikacja 09.07.2015 16:36

Nakładem Wydawnictwa Diecezjalnego w Sandomierzu ukazał się pierwszy elementarz do katechezy religii katolickiej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Podręcznik do religii dla niepełnosprawnych Archiwum wydawnictwa Podręcznik do religii dla niepełnosprawnych
Elementarz do katechezy

Podręcznik został przygotowany przez sztab specjalistów pod kierownictwem Katarzyny Lausch. – Ta książka przeznaczona jest głównie dla dzieci i młodzieży z umiarkowaną i znaczną niepełnosprawnością intelektualną. Zawiera, przedstawione w formie obrazków, podstawowe informacje ważne dla chrześcijanina. Tekst jest pisany tak, jakby dziecko oglądające książkę opowiadało dorosłemu o sobie jako o dziecku Bożym – wyjaśniła Marta Żurawiecka, dyrektor wydawnictwa.

Pod każdym z obrazków znajduje się zwięzły podpis słowny oraz symboliczny. Autorzy podręcznika wykorzystali symbole, które są najczęściej stosowane w pracy z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną. – Ważnym elementem podręcznika są znajdujące się przed każdym działem uwagi dla opiekuna, mogące pomóc mu w wychowaniu religijnym podopiecznego i prowadzeniu z nim rozmów o tym, co ważne dla chrześcijanina – dodała M. Żurawiecka.