Projekt ustawy o zakazie aborcji - do Sejmu!

stopaborcji.pl

publikacja 28.07.2015 16:55

Fundacja Pro-prawo do życia otrzymała pismo od Marszałka Sejmu potwierdzające, że obywatelski projekt ustawy, pod którym podpisało się 400 tysięcy obywateli został skierowany do pierwszego czytania w Sejmie. Oznacza to, że Sejm policzył złożone podpisy i uznał je za ważne.

Projekt ustawy o zakazie aborcji - do Sejmu! Jakub Szymczuk /Foto Gość Sejm RP

Projekt ustawy zakłada ochronę każdego nienarodzonego dziecka przed zabiciem.

Obecna ustawa pozwala na zabijanie dzieci chorych, takich, które poczęły się w wyniku czynu zabronionego ich ojca, bądź też jako swoistą „terapię” dla chorej matki, mimo że podpisana przez setki ginekologów i położników Dublińska Deklaracja o Zdrowym Macierzyństwie stwierdza jasno, że aborcja „nie jest z perspektywy medycznej konieczna by ocalić życie matki”.

Według ustawy o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli po stwierdzeniu ważności złożonych podpisów, projekt ustawy musi być przedłożony do pierwszego czytania w ciągu 3 miesięcy od złożenia podpisów, a więc do 3 października br.

"Nie otrzymaliśmy do tej pory dokładnej informacji, na którym z posiedzeń Sejmu będzie on rozpatrywany, jednak będzie to miało miejsce na jednym z trzech najbliższych posiedzeń (4-5.08.2015r., 9-11.09.2015r. bądź 24-25.09.2015)" - wyjaśniają przedstawiciele fundacji.